Co to jest certyfikat SSL?

Kiedy słyszę skrót SSL, od razu mam myśl w głowie:  czy my wszystko musimy mieć w skrótach żywcem wzięte z języka angielskiego, przecież na pewno to ma swoje tłumaczenie na nasz, ojczysty język… ale chwila, wiele osób pewnie nawet nie wie, co to właściwie jest, czy to ta kłódeczka na pasku adresu przed „http://”, a jeśli tak, to czy oznacza zabezpieczenie, blokadę czy może zupełnie coś innego?

Certyfikat SSL (z ang. Secure Sockets Layer) należy rozumieć jako protokół sieciowy do zabezpieczenia transferu danych między przeglądarką użytkownika a odwiedzaną witryną. Jest pewnego rodzaju informacją, że odwiedzana przez nas domena jest poświadczona wiarygodnością. Ta kłódeczka na pasku adresu to nic innego jak nasza gwarancja zachowania poufności danych i całej komunikacji.

Do szyfrowania danych potrzebny jest tzw. klucz certyfikatu, który im dłuższy – tym bezpieczniejsze jest nasze połączenie na danej stronie. Aktualnie długość certyfikatu SSL wynosi 128 lub 256 bitów.

Wdrożenie certyfikatu SSL daje potwierdzenie, że nasze dane nie zostaną przechwycone przez osoby trzecie.

Dodatkowo strona z certyfikatem SSL jest lepiej postrzegana przez wyszukiwarki Googla oraz posiada większą wiarygodność dla odwiedzających stronę.

Nie ma nic gorszego, jak informacja o braku zabezpieczeń na stronie tuż po wejściu na nią.

Wykonując stronę internetową poprzez Kaczmarekfreelancer.pl masz pewność że twoja strona będzie posiadać taki certyfikat opłacony na rok.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.