Freelancer a tworzenie stron internetowych

Kim jest freelancer

Na początku warto odnieść się do nazwy „Freelancer” , z języka angielskiego oznacza wolny strzelec lub wolny zawód. Freelancer jest osobą pracującą na własny rachunek, nie związanym z zatrudnieniem na etat. Najczęściej zlecenia realizuje na podstawie umowy zawartej z klientem.

Jakie są zalety bycia freelancerem?

Freelancer działa na własny rachunek. To on decyduje czy przyjmuje dane zlecenie i za jaką stawkę. Oznacza to także, dużą swobodę w wykonywaniu pracy. Najczęściej do pracy niezbędny jest komputer lub laptop oraz sprawna i szybka sieć internetowa. Freelancer może w związku z tym pracować z dowolnego miejsca na świecie samemu ustalając godziny pracy. Trzeba także pamiętać, że koszty pracy są dużo niższe niż w przypadku agencji interaktywnych, gdzie konieczne jest utrzymanie biur, pomieszczeń i zaplecza socjalnego. Oczywiście freelancer sam musi zadbać o organizację swojej pracy, opłacenie podatków, ZUSów oraz znalezieniu potencjalnych klientów.

W jakich branżach występują freelancerzy?

Zajęć jest sporo. Możemy realizować się jako copyrighter, programista, tłumacz,grafik, fotograf czy twórca stron internetowych.

Freelancer a tworzenie stron internetowych

Decydując się na stworzenie strony internetowej mamy do wyboru trzy opcje. Zbudowanie strony internetowej samodzielnie, poprzez agencję oraz u freelancera. Oczywiście najtańszą opcją jest stworzenie strony samodzielnie , aczkolwiek musimy zadać sobie pytanie, czy mamy odpowiednie umiejętności oraz czas.  Freelancer to optymalne rozwiązanie dla osób szukających tańszej alternatywy dla agencji. W przypadku znalezienia odpowiedniej osoby do tego zadania efekt będzie równie dobry a może nawet lepszy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.