Jak wybrać nazwę naszej domeny stronie internetowej?

Nazwa twojej strony internetowej czyli domeny jest ważnym elementem procesu tworzenia strony internetowej. Decyzja jaką nazwę wybierzemy musi być głęboko przemyślana i odpowiednio dopasowana do nazwy naszej firmy oraz prowadzonej działalności.

Największym problemem podczas doboru nazwy domeny jest bardzo często ograniczony wybór, spowodowany wykupieniem jej wcześniej przez kogoś innego. Najszybciej rezerwowane są domeny z końcówką pl. Oprócz tego możemy zamówić domenę z końcówką com.pl, eu, org itd.

Nazwa domeny powinna być krótka i łatwa do zapamiętania przez potencjalnych klientów.  Jeśli tylko możemy powinniśmy unikać używania polskich znaków w nazwie domeny. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o pozycjonowanie strony, ale także możliwość popełnienia błędu i przypadkowego skierowania klienta na inną stronę.

W kwestii pozycjonowania SEO lepiej wybierać domeny bez myślników w treści, stosować nazwę jednoczłonową, do tego z końcówką pl, która jest najlepiej postrzegana pod względem pozycjonowania.

Jeśli nie mamy pomysłu na nazwę domeny możemy spróbować poprzez kreator domen cyberfolks a także bezpośrednio kaczmarekfreelancer.pl.

W każdym przypadku wybór nazwy naszej strony internetowej to decyzja na lata, która może mieć bezpośredni wpływ na liczbę naszych klientów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.